Як привітати християнина з днем Ангела
13.01.2023
Іменинами називається день пам’яті святого, на честь якого названо християнина. Інші назви цього дня – день тезоіменитства, день Ангела.
День Ангела – особливий день. Ми святкуємо тут, на землі, пам’ять свого святого, щоб, як пише святий праведний Іоанн Кронштадтський, і наші святі «згадали і клопотали за нас перед Богом… Дні народження та іменин мають бути переважно перед усіма іншими днями буднями, звертати серця та очі до неба, з вдячними почуттями до Творця, Промисловця і Спасителя, з думкою, що там наша Батьківщина і Батько, що земля не батьківщина, а місце прибульства і мандрівки, що приліплюватись до тлінних речей безрозсудно, грішно… богопротивно, що до Богу треба приліплюватись усім серцем».
Готові привітання з днем Ангела ві можете знайти на сторінці http://page.if.ua/article/299/.
Православні люди відвідують у дні своїх іменин храм, причащаються Святих Христових Таїн.
Вдома з близькими людьми та гостями відбувається трапеза. Збентеження викликає незнання чи гостем, чи господарем звичайної для віруючих форми вітання. Хто входить до дому, промовляє: «Молитвами святих отець наших, Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй нас». На що господар відповідає: Амінь. Або гість каже: «Світ вашому дому», а господар відповідає: «Зі світом приймаємо».
Запрошуючи гостей на таке свято, бажано серйозно продумати склад гостей. Люди віруючі та далекі від віри можуть на такому святі не порозумітися. Людині невіруючі будуть нудні і незрозумілі розмови на духовні теми, і в результаті вона піде скривдженим і зі зіпсованим настроєм. З іншого боку, на ґрунті різного світорозуміння можуть виникнути спекотні та навіть образливі суперечки та свято буде забуто.
Але якщо запрошений на шляху до віри прагне духовного, такі зустрічі за столом можуть піти йому на користь.
На святковій трапезі, вітаючи іменинника, зазвичай співають тропар його святому, бажаючи допомоги небесного заступника. Окрім іншого, звичайно, бажають духовних плодів. І щоб це побажання справді закарбувалося в серці іменинника, важливо добре продумати заздалегідь вітальні слова та тости.
Веселощі за дружнім гулянням природне, але воно не повинно переходити за межу.
Пожвавити і зробити повніше, цікавіше вечір можуть хороші записи духовної музики або фільм про святі місця, але, зрозуміло, в міру.
Важливо правильно вибрати до такого особливого свята та подарунки. Краще, якщо вони будуть духовного плану — ікони, книги, щось із церковного начиння, солодощі, квіти.
На завершення застілля іменинник дякує присутнім за привітання, а гості співають йому «Багато літа».
Слід пам’ятати, що якщо іменини припадають на пісний день, то святкове частування має бути пісним. У Великий піст іменини, що трапилися у будній день, переносять на найближчу суботу, неділю або взагалі на Світлу седмицю.
При написанні привітання до Дня Ангела не забудьте побажати найголовніше — допомоги небесного заступника.